Mέσα σε ένα καταιγισμό πυροτεχνημάτων και αφού προηγήθηκε το “Πόβερο” καρναβάλι στις 9 το βράδυ, ολοκληρώθηκαν οι καρναβαλικές εκδδηλώσεις στην πόλη της Ζακύνθου.
Εκατοντάδες συμπολίτες αλλά και επισκέπτες από την ηπειρωτική Ελλάδα, απόλαυσαν την τελευταία Κυριακή της Αποκριάς, ενώ ξέφρενοι χοροί στήθηκαν στα περισσότερα από εστιατόρια και τα μπαρ της πόλης.
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2023/02/ΚΗΔΕΙΑ-2.jpg)
Η κηδεία της Μάσκας ξεκίνησε στις 8 το βράδυ και ολοκληρώθηκε στο βάθρο της πλατείας Αγίου Μάρκου. Την πομπή ακολουθούσαν ως “θλιμένοι συγγενείς” δεκάδες συμπολίτες μας.
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2023/02/ΚΗΔΕΙΑ-4.jpg)
Η διασκέδαση κράτησε μέχρι τις πρωϊνές ώρες της Δευτέρας