Διαρροή λυμάτων στο ποτάμι του Αγίου Χαραλάμπη σημειώνεται τις τελευταίες ώρες και σύμφωνα με καταγγελίες περίοικων από σήμερα τα νερά έχουν πάρει το χρώμα του καφέ.
Την ώρα που στο Πνευματικό Κέντρο οι αρχές συζητούσαν την πολιτική στον τουρισμό, σκανδαλώδεις πράξεις και παραλείψεις των τελευταίων ετών από πολύ νωρίς φέτος, φέρνουν τα μη επεξεργασμένα απόβλητα στη θαλάσσια περιοχή της πόλης και έως το Αργάσι.
Δεν θα μπορούσε να υπάρξει πιο κραυγαλέα απόδειξη των παρανομιών που συνεχίζονται δίχως να ενοχλείται κανείς σε αυτό τον τόπο.
ermisnewsroom