Ολοκληρώθηκαν οι εργασίες για την κατασκευή του νέου υποστέγου στην κεντρική πύλη εισόδου του Νοσοκομείου Ζακύνθου, μέσα σε λίγες ημέρες, ενώ έγιναν και οι απαραίτητες επισκευές των δύο υποστέγων της κεντρικής εισόδου και αυτού της εισόδου των επειγόντων.
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2022/01/ragkoysis-1.jpg)
Για τις νέες σημαντικές παρεμβάσεις ο βουλευτής Ζακύνθου Διονύσης Ακτύπης έκανε την παρακάτω δήλωση:
“Αφού μεριμνήσαμε για την επισκευή και των δύο υποστέγων του Γενικού Νοσοκομείου Ζακύνθου, αυτού της κεντρικής εισόδου και αυτού της εισόδου των επειγόντων, πλέον, και μέσα σε ελάχιστο χρονικό διάστημα, ολοκληρώθηκε και η κατασκευή του νέου υποστέγου στην κεντρική πύλη εισόδου του Νοσοκομείου μας.
Πρόκειται για μερικές μόνο από τις βασικές ανάγκες του Νοσοκομείου μας, που η προηγούμενη Διοίκηση δεν μπήκε καν στον κόπο έστω να εξετάσει. Τα υπόστεγα του Νοσοκομείου είχαν αφεθεί στην τύχη τους, να σαπίζουν κατά κυριολεξία, ενώ στην κατάσταση στην οποία βρίσκονταν δεν επιτελούσαν καν τον σκοπό της ύπαρξής τους, δεδομένου ότι έσταζαν νερά από όλη τους την επιφάνεια.
Οι παρεμβάσεις αυτές είναι μεν μικρές δεν παύουν, όμως, να είναι εξαιρετικά σημαντικές, αφού βελτιώνουν και καθιστούν πιο ανθρώπινη και πιο λειτουργική την καθημερινότητα των ασθενών, των επισκεπτών και των εργαζομένων του Γενικού Νοσοκομείου Ζακύνθου”.