Από το Τμήμα Πολιτικής Προστασίας της Περιφερειακής Ενότητας Ζακύνθου, ανακοινώνεται ότι, λόγω των χαμηλών θερμοκρασιών που αναμένεται ότι θα επικρατήσουν στη περιοχή μας λόγω της κακοκαιρίας με το όνομα «ΕΛΠΙΔΑ», μετά από αίτημα της Αντιπεριφερειάρχη Π.Ε. Ζακύνθου κ. Αικατερίνης Μοθωναίου προς τον Πρόεδρο του Ο.Δ.Α.Ζ. κ. Διονύσιο Καμβάση, θα υπάρξει διάθεση θερμαινόμενης αίθουσας φιλοξενίας για όσους συμπολίτες μας το έχουν ανάγκη.
Η παραμονή των συμπολιτών μας στη θερμαινόμενη αίθουσα του Ο.Δ.Α.Ζ. θα γίνει με όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα αντιμετώπισης κατά του covid19.
Η παραχώρηση της αίθουσας θα ισχύσει από αύριο Σάββατο 22/01/ 2022 και για όσο κριθεί αναγκαίο, σύμφωνα και με τις καιρικές συνθήκες που θα επικρατούν στη Ζάκυνθο.
Εκ μέρους της Αντιπεριφερειάρχη Ζακύνθου και του Τμήματος Πολιτικής Προστασίας της Π.Ε. Ζακύνθου, θέλουμε να εκφράσουμε τις ειλικρινείς ευχαριστίες μας για την άμεση ανταπόκριση του Προέδρου του Ο.Δ.Α.Ζ., καθώς και των υπαλλήλων που θα αναλάβουν την υποδοχή και φιλοξενία όσων συμπολιτών μας την έχουν ανάγκη.