Επανεξελέγη ο δικηγόρος Αναστάσιος Πλέσσας Πρόεδρος της Λιμενικής Επιτροπής Ζακύνθου και η διαδικασία έγινε την περασμένη Παρασκευή στις εγκαταστάσεις του φορέα στο Λιμεναρχείο.
Στη νέα Λιμενική Επιτροπή, εκτός από τον Πρόεδρο Αναστάσιο Πλέσσα, συμμετέχουν ο Λιμενάρχης Μηνάς Δώνος, ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Σταύρος Κακολύρης, η εκπρόσωπος του Εργατικού Κέντρου κ. Ιωσηφίδου, η εκπρόσωπος των πρακτόρων Μαρία Θεοδόση, ο δικηγόρος Διονύσιος Χριστόφορος, ο εκπρόσωπος του Επιμελητηρίου Νίκος Τσίπηρας, ο οικονομολόγος Διονύσιος Ρουχίτσας και εκπρόσωπος του Τελωνείου.
Η επίσημη ανακοίνωση για τη συγκρότηση του φορέα θα γίνει άμεσα καθώς υπάρχει πολύ δουλειά να διεκπεραιωθεί με δεδομένο ότι έχουμε μπροστά μας μια μεγάλη και δύσκολη τουριστική περίοδο.