Μικρής έκτασης ελλείψεις εντοπίστηκαν στα σούπερ μάρκετ του νησιού μας στη διάρκεια της χθεσινής και της προχθεσινής ημέρας και σύμφωνα με πληροφορίες, αυτές οφείλονταν στην αδυναμία ανεφοδιασμού λόγω της κακοκαιρίας.
Βέβαια η κακοκαιρία έπληξε με σφοδρότητα άλλες περιοχές της χώρας μας και όχι τη Ζάκυνθο, αλλά η μετακίνηση των μεγάλων φορτηγών με τα είδη τροφίμων δεν ήταν εύκολη στο οδικό δίκτυο των εθνικών δρόμων από τις περιοχές που τα μεταφέρουν.
Να σημειωθεί πως στη Ζάκυνθο τα δρομολόγια στην πορθμειακή γραμμή Ζακύνθου – Κυλλήνης γίνονται κανονικά αυτές τις δύο ημέρες ενώ το ίδιο ισχύει και για τα δρομολόγια του ΚΤΕΛ, εκτός από ένα πρωινό προχθές που δεν έγινε από την Αθήνα η οποία στην ουσία είχε αποκλειστεί από τα χιόνια.