΄Ενα ισχυρό μήνυμα προς κάθε κατεύθυνση έστειλαν οι μαθητές των Λυκείων της Ζακύνθου, χθες Παρασκευή 3 Μαρτίου.
Συγκεκριμένα οι μαθητές του 1ου Λυκείου, του 2ου Λυκείου Ζακυνθου και του Λυκείου Κατασταρίου προέβησαν σε συμβολική κατάληψη στην μνήμη των δεκάδων θυμάτων και εκατοντάδων τραυματιών στο τραγικό δυστύχημα στα Τέμπη…
Το 1ο Γυμνάσιο και το 1ο Λύκειο Ζακυνθου ένωσαν τις τσάντες τους στο προάβλιο του σχολείου για να στείλουν ένα “γερό μήνυμα” καταδικάζοντας όλους τους υπεύθυνους για αυτή την τραγωδία.
Απο ανακοίωση του 15μελούς του 1ου Λυκειου