Δεύτερη εμβολιαστική γραμμή έχει ξεκινήσει εδώ και λίγες ημέρες στο Κέντρο Υγείας Ζακύνθου μια που η προσέλευση είναι μεγάλη με πάρα πολλά ραντεβού σε καθημερινή βάση. Δεν ξέρουμε αν έπαιξαν ρόλο οι απαγορεύσεις που επιβάλλονται πλέον στους ανεμβολίαστους ή ο φόβος για το νέο κύμα και τις μεταλλάξεις , γεγονός πάντως είναι πως πολλοί συμπολίτες μας που στην αρχή ήταν επιφυλακτικοί, άλλαξαν γνώμη.
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2021/03/emvolio-koronoios-pfizer-emboliasmos.jpg)