Μήνυμα για τις Άγιες ημέρες του Πάσχα εξέδωσε ο βουλευτής Ζακύνθου, κ. Διονύσιος Ακτύπης.
Στο μήνυμά του αναφέρει:
Με την ευκαιρία των Άγιων Ημερών του Πάσχα αισθάνομαι την βαθύτατη ανάγκη να απευθύνω σε όλους τους συμπολίτες μου τις πιο θερμές Πασχαλινές ευχές.
Το χαρμόσυνο μήνυμα της Ανάστασης μας υπενθυμίζει, πως όλες οι προκλήσεις μπορούν να ξεπεραστούν, αρκεί να τις αντιμετωπίσουμε με σθένος και αποφασιστικότητα, μένοντας πάντα αισιόδοξοι.
Το φετινό Πάσχα είναι για όλους μας διαφορετικό. Μένουμε σπίτι και φροντίζουμε για την ασφάλεια των δικών μας ανθρώπων. Αυτοπεριοριζόμαστε και μένουμε βέβαιοι ότι η σημερινή Κυβέρνηση θα κάνει ό,τι είναι ανθρωπίνως δυνατό για να αμβλύνει τις επιπτώσεις της υγειονομικής κρίσης στην κοινωνία αλλά και στην οικονομία μας, ενώ παράλληλα, ήδη δουλεύει για να μας βρει η επόμενη μέρα έτοιμους να προοδεύσουμε και να δημιουργήσουμε ξανά.
Εύχομαι ολόψυχα χρόνια πολλά με υγεία και προκοπή!
Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα!