Από τα ειδικά συνεργεία του Δήμου πραγματοποιείται παρέμβαση για την αποκατάσταση των πεζοδρομίου που βρίσκονται γύρω από το Δημοτικό Σχολείο του Άμμου και η έναρξη αυτής της αναγκαίας παρέμβασης είναι μια ευχάριστη έκπληξη για ένα νησί όπου τα αυτονόητα είναι ζητούμενα!
Οι εργασίες της πλακόστρωσης με νέες πλάκες ξεκίνησαν αφού απομακρύνθηκαν οι παλιές σπασμένες, που πέρα από την άσχημη εικόνα ελλόχευαν και κινδύνους για τους πεζούς και ειδικά τα παιδιά του σχολείου αλλά και αυτών που παίζουν στην Παιδική Χαρά.
Σύντομα ελπίζουμε να δούμε την έναρξη των εργασιών και για την ενεργειακή αναβάθμιση του Δημοτικού Σχολείου που πριν αρκετό διάστημα δημοπρατήθηκαν από το Δήμο.