Η 20η/2021 δημόσια συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου θα διεξαχθεί με τηλεδιάσκεψη συμφωνά με τα μέτρα πρόληψης κατά του COVID -19, την 31η του μηνός Αυγούστου 2021, ημέρα Τρίτη και με ώρα έναρξης 18:00 και ώρα λήξης 21:30 για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα θέματα της ημερησίας διάταξης:
Ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Σταύρος Κακολύρης ζητά από τους Δημοτικούς Συμβούλους να α συνδεθούν στο link που έχουν λάβει στον ιδιωτικό τους χώρο και όχι στο Δημαρχείο προκειμένου να αποφευχθεί τ συγχρωτισμός.
Μεταξύ των θεμάτων που θα συζητηθούν είναι αρκετά που έχουν μείνει από προηγούμενη συνεδρίαση όπως η «Πεζοδρόμηση οδών Αλ. Ρώμα και 21ης Μαΐου Πόλεως Ζακύνθου» καθώς και οι «Ενέργειες του Δήμου για διερεύνηση κατάστασης και εντοπισμός ελαττωμάτων ανασκευασθέντος δικτύου αποχέτευσης οικισμού Καλαμακίου Δ. Ε. Λαγανά».