Προβλήματα έλλειψης νερού αντιμετωπίζουν και άλλες περιοχές όπως είναι το Καταστάρι αλλά και το Λυκούδι. Στο Καταστάρι το πρόβλημα που είναι ευτυχώς πιο περιορισμένα οφείλεται στην φθορά μιας αντλίας που πρέπει να αντικατασταθεί και αυτό θα γίνει άμεσα, καθώς έγινε η προμήθεια ανταλλακτικών.
Σε κάθε περίπτωση και ενώ το τελευταίο διάστημα η βροχόπτωση στη Ζάκυνθο έχει ξεπεράσει κάθε προηγούμενο, τα σπίτια και οι επιχειρήσεις της Ζακύνθου πληρώνουν ακόμη και μέσα στο χειμώνα τους ιδιώτες αν θέλουν να έχουν το αυτονόητο αυτό αγαθό.
Έπρεπε να έχει θέμα ο κάμπος για να αναδειχθή το πρόβλημα?
Στα βουνά το καλοκαίρι έχουμε νερό καθε 2 μέρες για 1-2 ώρες και το χειμώνα κάθε 2 μέρες 4-5 ώρες.
Τα “λαθραία” ρολόγια κάνουν πάρτυ!!
Δεν υπάρχει ΔΕΥΑΖ (απο διοικητικής απόψεως).
Ενα θετικό βρίσκω μόνο,οτι μπορούμε πλέον να πληρώνουμε το λογαριασμό ηλεκτρονικά και να μην τρέχουμε στη Χώρα!!