Πολλά μπράβο αξίζουν σε νέους αιρετούς που βάζουν το δικό τους λιθαράκι για να αλλάξει ο τόπος μας προς το καλύτερο και εν προκειμένω αναφερόμαστε στον Πρόεδρο της κοινότητας Κατασταρίου Δ. Σκιαδόπουλου που διέθεσε τα χρήματα της αποζημίωσης του για μια σειρά από μικρές αλλά καλαίσθητες παρεμβάσεις στο χωριό: Με πρωτοβουλίες της κοινότητας κατασκευάστηκαν παγκάκια και μικρές δανειστικές βιβλιοθήκες, περιφράξεις στην παραλία των Αλυκών και ενημερωτικές ταμπέλες, ενώ στην παραλία τοποθετήθηκε ένα ξύλινο αποδυτήριο.
Η απόδοση των χρημάτων που αναλογούν στις κοινότητες από τον προϋπολογισμό του Δήμου έχει μείνει κενό γράμμα και για ακόμη φορά οι κοινοτάρχες βάζουν χρήματα από την τσέπη τους!
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2021/09/ΑΛΥΚΕς-7-1.jpg)
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2021/09/ΑΛΥΚΕς-6-1.jpg)
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2021/09/ΑΛΥΚΕς-5-1.jpg)
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2021/09/αλυκες-3.jpg)
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2021/09/αλυκές-2.jpg)
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2021/09/aαλυκες-1-1.jpg)
(οι φωτογραφίες είναι του Χρ. Νικολόπουλου)