Ο σκύλος πέρασε μια ολόκληρη νύχτα παγιδευμένος σε χαράδρα. Οι άντρες της ΕΜΑΚ ειδοποιήθηκαν το πρωί και κατάφεραν να ολοκληρώσουν την επιχείρηση διάσωσης μέσα σε λίγες ώρες…
Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η επιχείρηση απεγκλωβισμού κυνηγετικού σκύλου, από χαράδρα ύψους 60 μέτρων, στην Άνω Ζήρια από μέλη της Ορειβατικής ομάδας έρευνας και διάσωσης της 6ης ΕΜΑΚ Πάτρας.
Η πτώση του σκύλου προσδιορίζεται χρονικά αργά χθες το απόγευμα (24-11-2021), ωστόσο η συνδρομή της 6ης ΕΜΑΚ, ζητήθηκε νωρίς σήμερα το πρωί.
Δείτε τις εικόνες του pelop.gr, από την επιχείρηση διάσωσης του σκύλου…
![](https://www.newsit.gr/wp-content/uploads/2021/11/emak-skilos-ziriaa.jpg)
![](https://www.newsit.gr/wp-content/uploads/2021/11/emak-skulos-1.jpg)
![](https://www.newsit.gr/wp-content/uploads/2021/11/emak-skulos-xaradra.jpg)
![](https://www.newsit.gr/wp-content/uploads/2021/11/emak-skulos-ziria.jpg)