Την περασμένη Παρασκευή ανακοινώθηκε ότι η περιφερειακή σύμβουλος Κατερίνα Μοθωναίου τοποθετείται από το νησί μας στον Περιφερειακό ΦΟΔΣΑ.
Η σχετική απόφαση της Περιφερειάρχη Ιονίων νήσων αναφέρει:
«Ορίζουμε ως μέλη του υπό σύσταση Ειδικού Περιφερειακού Διαβαθμιδικού ΦΟΣΔΑ των Ιονίων Νήσων τους Περιφερειακούς Συμβούλους της Περιφέρειας Ιόνιων Νήσων κ. Σπυρίδωνα Ιωάννου του Δημητρίου ΑΔΤ ΑΕ 299053 και κα. Μοθωναίου Αικατερίνη του Διονυσίου με ΑΔΤ ΑΜ 580557 που αναδείχθηκαν με την αριθμ.739/2019 απόφαση του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Κέρκυρας για την περίοδο 2019-2023».