Σε ιδιαίτερα αισιόδοξο κλίμα και με μεγάλη ανταπόκριση ο πρώην Υπουργός και υποψήφιος Βουλευτής Ζακύνθου με το ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ Σταύρος Κοντονής υποδέχθηκε φίλους την Τρίτη 16-5-23.
Πολλοί γνωστοί και επώνυμοι από το παλιό ΠΑΣΟΚ βρέθηκαν στη συνάντηση στον δημοτικό Κινηματογράφο του Σταύρου Κοντονή με τους πολιτικούς του φίλους.
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2023/05/500_0087_fullres.jpg)
Οι φωτογραφίες αποδεικνύουν του λόγου το αληθές καθώς μεταξύ των παρευρισκομένων εθεάθηκαν και αρκετοί που στο παρελθόν είχαν δώσει αφορμές να τους θεωρούν πως είχαν μετακομίσει σε άλλα πολιτικά κόμματα.
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2023/05/500_0022_fullres-1.jpg)
Η εκλογική μάχη στη Ζάκυνθο έχει αρχίσει και αποκτά πολιτικό ενδιαφέρον καθώς τις τελευταίες ημέρες καταγράφονται μετακινήσεις τουλάχιστον σε προσωπικό επίπεδο.
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2023/05/500_0061_fullres.jpg)
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2023/05/500_0132_fullres.jpg)