Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην Αντιπεριφερειάρχη και περιφερειακού συμβούλου Λευτέρη Νιοτόπουλου τήρησε χθες το απόγευμα στην έναρξη της συνεδρίασής του το Δημοτικό Συμβούλιο.
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2020/06/DSC_6985-scaled.jpg)
Το λόγο πήρε ο Δημοτικός Σύμβουλος της αντιπολίτευσης Αντώνης Κασσιμάτης ο οποίος είπε ότι πρέπει να γίνει απόδοση τιμής στον εκλιπόντα Λ. Νιοτόπουλο που ήταν άτομο εγνωσμένης προσφοράς στην αυτοδιοίκηση της Ζακύνθου.
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2020/06/DSC_6984-scaled.jpg)
Όλα τα μέλη σηκώθηκαν όρθια και κράτησαν σιγή στη μνήμη του Λευτέρη Νιοτόπουλου, ενώ στη συνέχεια το Δημοτικό Συμβούλιο μπήκε στα θέματα που επρόκειτο να συζητήσει.
Της Αγγελικής Ξενόφου