Οι Νομαρχιακές Επιτροπές του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ Ιονίων Νήσων διοργανώνουν ζωντανή διαδικτυακή εκδήλωση, την Τρίτη 16 Ιουνίου στις 19:00, με θέμα: «Ανατροπές στα Εργασιακά. Οι απαντήσεις της Αριστεράς και του κόσμου της Εργασίας.»
Ομιλητές: Έφη Αχτσιόγλου, Τομεάρχης Εργασίας και Κοιν. Ασφάλισης της Κ.Ο του ΣΥΡΙΖΑ Ανδρέας Νεφελούδης, τ. Γενικός Γραμματέας υπουργείου Εργασίας
Παρεμβαίνουν: Εκπρόσωποι Συνδικάτων και κλάδων Εργαζομένων Ιόνιων Νήσων.