Έχοντας περάσει όλοι μας μία πολύ δύσκολη περίοδο λόγω της πανδημίας, περιμένουμε τις Άγιες Ημέρες του Πάσχα, όπου το Φως της Ανάστασης θα έρθει για να γεμίσει την ψυχή μας με αγάπη, ελπίδα, δύναμη και αισιοδοξία.
Ο εορτασμός της Ανάστασης του Κυρίου και του Πάσχα για δεύτερη χρονιά εξακολουθεί να είναι διαφορετικός όμως θα είναι λαμπρός μέσα στις ψυχές μας. Το μήνυμα της Ανάστασης μας καλεί να επιστρέψουμε στην κανονικότητα, με προτεραιότητα πάντα την προστασία της ανθρώπινης ζωής.
Εύχομαι πολύ σύντομα, τηρώντας αυστηρά όλα τα μέτρα που προτείνουν οι ειδικοί, να βγούμε νικητές και να θριαμβεύσει ξανά η ζωή. Να έρθει η στιγμή που θα μπορέσουμε άφοβα να συνεχίσουμε τις κοινωνικές μας συναναστροφές και να γιορτάσουμε την γιορτή της αγάπης – όντας ο ένας δίπλα στον άλλο – παίρνοντας και πάλι την ζωή στα χέρια μας!
Σας εύχομαι από Καρδιάς Υγεία , Χρόνια Πολλά. Καλή Ανάσταση . Καλό Πάσχα.
Ο Προεδρος του ΚΚΠΠΙΝ-ΟΔΑΖ
Διονύσιος Καμβάσης