Αθλητισμός

7ος όμιλος Γ’ Εθνικής: Δυο ισοπαλίες για ΑΠΣ Ζάκυνθο και Τσιλιβί

Ισόπαλες αναδείχθηκαν οι δυο ομάδες που εκπροσωπούν το νησί μας στις Εθνικές κατηγορίες στους χθεσινούς αγώνες για τον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, μάλιστα Ζάκυνθος και Τσιλιβί έμειναν στο 1-1 απέναντι σε Βάρδα και Πανηλειακό αντίστοιχα.

Ο ΑΠΣ Ζακυνθος αν και κρατούσε το πολύτιμο 0-1 με αυτογκόλ του Νικολόπουλου στο 43′ έπειτα από όμορφη προσπάθεια του Ζυγκερίδη, δεν κατάφερε να φύγει με το τρίποντο από την Βουπρασία καθώς ο έμπειρος Ανδρέας Γούρμος που είχε περάσει σαν αλλαγή στο παιχνίδι ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του αγώνα σε 1-1, αφήνοντας μια γλυκόπικρη γεύση στους φιλοξενούμενους.

Από την άλλη το Τσιλιβί ήταν κυρίαρχο στο παιχνίδι κόντρα στον Πανηλειακό, ωστόσο έμεινε στο 1-1 με την ομάδα του Πύργου. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο ωστόσο ήταν ιδιαίτερα άτυχοι καθ’όλη την διάρκεια του παιχνιδιού έχοντας μάλιστα και 3 δοκάρια. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με γκολ του Τσίγκρηλα Π.. Το Τσιλιβί αντέδρασε και σε συνδυασμό με την αποβολή του Πρέντι στο 74′ έκαναν ότι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο. Τελικά η ισοφάριση ήρθε στο 77′ με τον Μάριο Μαρούδα. Στα εναπομείναντα λεπτά η ομάδα του Πλάνου προσπάθησε για την ολική ανατροπή χωρίς ωστόσο επιτυχία.