Μεγαλώνει η πίεση στις δομές υγείας από τα περιστατικά κορονοϊού και ήδη στο Νοσοκομείο Ζακύνθου υπάρχει μεγάλος αριθμός διασωληνωμένων και νοσούντων για τα δεδομένα του νησιού μας.
Τα τελευταία στοιχεία χθες το βράδυ, για την Πέμπτη 15 Απριλίου, έδιναν 10 περιστατικά με θετικά κρούσματα, 4 διασωληνωμένους και 9 που νοσηλεύονταν στην κλινική Covid.
Ο ο συνολικός αριθμός των περιστατικών από τις αρχές του Απρίλη είναι 132 κρούσματα στη Ζάκυνθο.