Το πρώτο του μήνυμα έπειτα από την χθεσινή επίσημη ανάληψη των καθηκόντων του ως Αντιπεριφερειάρχης Ζακύνθου, έκανε ο Γιώργος Στασινόπουλος.
Ακολουθεί η ανακοίνωση:
Θέλω να ευχαριστήσω από καρδιάς την Περιφερειάρχη Ιονίων Νήσων κ. Ρόδη Κράτσα, για την τιμή που μου έκανε να με ορίσει χωρικό Αντιπεριφερειάρχη Ζακύνθου.
Ευελπιστώ να ανταποκριθώ με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στις προσδοκίες της Περιφερειάρχη και όλων εσάς που τόσα χρόνια τώρα με στηρίζετε στον αγώνα μου. Θα εργαστώ με γνώμονα το καλό της Ζακύνθου, το καλό του τόπου μου.
Την θέση του Αντιπεριφερειάρχη Ζακύνθου υπηρέτησαν με μεγάλη επιτυχία, ο αείμνηστος Διονύσιος Μυλωνάς αλλά και ο απερχόμενος Ελευθέριος Νιοτόπουλος, ο οποίος πάρα τις ιδεολογικές μας διάφορες πρέπει να ομολογήσω, ότι υπηρέτησε τον θεσμό με σεβασμό και συνέπεια θέτοντας τον πήχη πολύ ψηλά.
Η συνεργασία με τους θεματικούς Αντιπεριφερειάρχες καθώς και με όλους τους Περιφερειακούς Συμβούλους θεωρείται δεδομένη.
Τελειώνοντας θέλω να Ευχαριστώ όλους εσάς που με την ψήφο σας με φέρατε στην πρώτη θέση του ψηφοδελτίου μας σε όλα τα Ιόνια Νησιά , δίνοντας μου την μέγιστη τιμητική δυνατότητα να υπογράψω την πρώτη πρόσκληση σύγκλισης του περιφερειακού Συμβουλίου .
Σας ευχαριστώ πολύ.
Στασινόπουλος Γεώργιος
Αντιπεριφερειάρχης Ζακύνθου