Σήμερα αναμένεται να απολογηθεί στον Ανακριτή ο 42χρονος Ζακυνθινός που συνελήφθη την περασμένη Κυριακή για διακεκριμένες κλοπές.
Ο 42χρονος που είχε απασχολήσει την Αστυνομία και κατά το παρελθόν κατηγορείται για την αρπαγή δύο τσαντών από γυναίκες στο Λαγανά, για την κλοπή μιας μοτοσικλέτας αλλά και ενός ποδηλάτου.
Αυτό που αξίζει να σημειωθεί είναι πως άρπαξε τις τσάντες που περιείχαν κινητά τηλεφώνα και προσωπικά αντικείμενα, οδηγώντας τη μοτοσικλέτα που ο ίδιος φέρεται να είχε κλέψει πριν από λίγες ημέρες!
Η σύλληψη έγινε από τους Αστυνομικούς της Ασφάλειας και το Δελτίο Τύπου που εξέδωσε η Αστυνομία αναφέρει λεπτομέρειες για τα περιστατικά στα οποία εμπλέκεται ο 42χρονος..
«Από την περαιτέρω διερεύνηση της υπόθεσης διαπιστώθηκε ότι η μοτοσυκλέτα που οδηγούσε ο 42χρονος είχε αφαιρεθεί κατά το χρονικό διάστημα από το απόγευμα της Τετάρτης (12-09-2018) έως μεσημέρι της Πέμπτης (13-09-2018) από την πόλη της Ζακύνθου και επιπλέον ταυτοποίηθηκε η εμπλοκή του σε μια ακόμη υπόθεση κλοπής ποδηλάτου το απόγευμα της Δευτέρας (03-09-2018), επίσης από την πόλη της Ζακύνθου. Κατά την διάρκεια των αστυνομικών ερευνών, βρέθηκαν η μοτοσυκλέτα καθώς μέρος των αντικειμένων που είχε αφαιρέσει, τα οποία αποδόθηκαν στους ιδιοκτήτες τους. Προανάκριση για την υπόθεση πραγματοποιήθηκε από το Τμήμα Ασφαλείας Ζακύνθου. Ο 42χρονος οδηγήθηκε στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Ζακύνθου».
ΤΗΣ ΜΑΡΙΛΕΝΑΣ ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ