Στη Ζάκυνθο είχε βρεί καταφύγιο ένας νεαρός ημερδαπός 21 ετών που είχε λάβει μέρος σε ληστεία και απόπειρα ανθρωποκτονίας στο γειτονικό μας νομό Ηλείας.
Ο 21χρονος εντοπίστηκε από τους αστυνομικούς κατά την διάρκεια συντονισμένου αστυνομικού ελέγχου και όπως διαπιστώθηκε σε βάρος του εκκρεμούσε ένταλμα σύλληψης του κ. Ανακριτή Ηλείας για ένταξη σε εγκληματική οργάνωση, απόπειρα ανθρωποκτονίας και ληστεία .
Η σύλληψη έγινε το μεσημέρι της Τετάρτης στην πόλη της Ζακύνθου.
Ο 21χρονος οδηγήθηκε ήδη στον Εισαγγελέα Πρωτοδικών Ηλείας.
Κων. Συνετός