Ένας άνδρας στον Αγαλά συνελήφθη χθες από τους ανακριτικούς υπαλλήλους της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Ζακύνθου, καθώς θεωρήθηκε υπεύθυνος πρόκλησης πυρκαγιάς από αμέλεια.
Αναλυτικά το δελτίο τύπου του Π.Σ.
Στο πλαίσιο της αυτόφωρης διαδικασίας, συνελήφθη σήμερα (σ.σ. χθες Πέμπτη), από ανακριτικούς υπαλλήλους της Π.Υ. Ζακύνθου, ένας άνδρας, ως υπαίτιος πρόκλησης εμπρησμού από αμέλεια, σε δασική έκταση στην περιοχή του Αγαλά στη Δ.Ε. Λαγανά στη Ζάκυνθο.
Για τα ανωτέρω περιστατικά ενημερώθηκαν σχετικά οι αρμόδιοι Εισαγγελείς.