Για τις προθέσεις του σε σχέση με τις επικείμενες δημοτικές εκλογές μίλησε στο ραδιόφωνο του -Ε- ο δημοτικός σύμβουλος της μείζονος αντιπολίτευσης Νίκος Ακτύπης ανακοινώνοντας πως οι δρόμοι του με τον συνδυασμό «Μαζί για τη Ζάκυνθο» χωρίζουν.
Ερωτηθείς δε για τις αιτίες αυτής της διαφοροποίησης απάντησε πως επιδίωξή του είναι να συμπαραταχθεί με νέα πρόσωπα που έχουν να προσφέρουν διαφορετικές και άφθαρτες προτάσεις.
«Διαφώνησα για κάποια ζητήματα μέσα στο συνδυασμό και αναμένω νέα πρόσωπα με νέες προτάσεις για να λύσουν προβλήματα, που δεν λύθηκαν το προηγούμενο διάστημα» σχολίασε, αναγνωρίζοντας πως παρά την προσπάθεια που καταβλήθηκε από τον συνδυασμό του κ. Μποζίκη την περίοδο της θητείας του, ανέκυψαν πολλές δυσκολίες.
«Η συνεργασία με τον κ. Αρμένη αλλά και τους συναδέλφους στο συνδυασμό ήταν άψογη, αλλά το μήνυμα που παίρνω από την κοινωνία είναι η ανάγκη να μπει μπροστά ένα νέο πρόσωπο με νέες ιδέες» κατέληξε.
ΤΗΣ ΜΑΡΙΛΕΝΑΣ ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ