Ανάγκη να στηριχθεί με κάθε τρόπο η ανακύκλωση
Μία ακόμα συνάντηση με Προέδρους Κοινοτήτων έγινε το μεσημέρι της Τετάρτης στο Δημαρχείο και εκεί συζητήθηκαν τα προβλήματα που αντιμετωπίζει η τοπική αυτοδιοίκηση με την καθαριότητα και έγιναν προτάσεις.
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2019/12/DSC_5779-1024x684.jpg)
Οι Πρόεδροι που παρευρέθηκαν ζήτησαν να υπάρχει τακτική αποκομιδή και μεταφορά των ογκωδών καθώς επίσης να γίνει ενημέρωση για την αποκομιδή στα χωριά.
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2019/12/DSC_5780-1024x684.jpg)
Με αφορμή τη νέα τουριστική περίοδο και την προετοιμασία των επιχειρήσεων για το 2020 θα έχουμε μεγάλο όγκο από διαφόρων ειδών άχρηστα αντικείμενα που θα πρέπει να διαχειριστούν.
*Περισσότερα στον ΕΡΜΗ
Ermisnewsroom/Αγγελική Ξενόφου