Μια απίστευτα καλή και φυσική φωτογραφία ανιχνεύσαμε στο διαδίκτυο με προέλευση την οργάνωση ΚΑΘΑΡΑ ΝΕΡΑ που για μια ακόμα φορά συνεισέφερε όσο ελάχιστοι στον τόπο μας, για τον καθαρισμό του λιμανιού από τα πάσης φύσεως σκουπίδια που ρίχνουν ορισμένοι …πολιτισμένοι συμπολίτες ή ταξιδιώτες!
Πίσω από τους δύτες και τα σκουπίδια της θάλασσας ένα .. νυφόγαμπρο με τα απαραίτητα κοστούμια και στο βάθος το ημερόπλοιο, τύπου γαλέρα, που αναπαύεται μέχρι να πιάσει πάλι δουλειά την επόμενη Άνοιξη.
Όλα τα παραπάνω έχουν κι από ένα ιδιαίτερο μήνυμα. Νά’ναι πάντα καλά τα ΚΑΘΑΡΑ ΝΕΡΑ!