Στα ευχάριστα νέα της χθεσινής ημέρας είναι σίγουρα η συγκέντρωση του απαιτούμενου ποσού για την εγχείρηση του μικρού Βασίλη που θα γίνει τις επόμενες ημέρες! Ο μικρούλης πάσχει από μετωπιαία κρανιοσυνοστέωση και χρειάστηκε ένα σημαντικό ποσό για την εγχείρηση και τη νοσηλεία του, το οποίο ευτυχώς συγκεντρώθηκε μετά την κινητοποίηση όλων των κατοίκων του νησιού που απέδειξαν για ακόμη μια φορά ότι ενωμένοι μπορούν να τα καταφέρουν!
Όπως αναφέρει η ανάρτηση του εκπροσώπου της Ομάδας Εθελοντών:
«Ο στόχος επετεύχθη!! Τα χρήματα μαζεύτηκαν και σας ευχαριστούμε ΟΛΟΥΣ! Τι να γράψω; Ότι μας παίρνατε τηλέφωνο. από όλα τα μέρη της Ελλάδος και μας στέλνατε με κάθε τρόπο χρήματα;; Θερμά ευχαριστούμε:Χορωδία Ζακύνθου Η ΦΑΝΕΡΩΜΕΝΗ, Παναγιώτη, Σάκη, Γεωργία, Μαρία, Σταμάτη, Ισίδωρε, Παναγιώτα, Ντενουλα, Μάρθα και Γιώργο, Ναντια και Γιώργο, Ντενη, Νίκο, Στάθη, Σοφία, Αντώνη, Ανδρέα και Νίκο, Κωνσταντίνα, Λένα, Λιτσα, Όλγα, Άννα, Πέτρο, Σουλα και και και και… Όλοι αυτοί μας ειδοποίησαν, πήγαμε και πήραμε το δώρο ζωής για τον ΒΑΣΙΛΆΚΗ! Εμείς ευχόμαστε από βάθος καρδιάς να πάει καλά η επέμβαση και το παιδί να είναι πάντα καλά και όλο αυτό να είναι μια ανάμνηση στην περαιτέρω ζωή του»