Τα παράπονα αναγνωστών μας με κινητικά προβλήματα δέχτηκε η εφημερίδα μας για το πολύ σοβαρό ζήτημα που αφορά την πρόσβαση στα πεζοδρόμια και τους χώρους στάθμευσης στην Πόλη.
Όπως μας ανέφεραν χαρακτηριστικά, το τελευταίο διάστημα παρατηρείται έντονο πρόβλημα με παράνομη στάθμευση σε μπάρες ή και θέσεις αναπήρων.
Η εφαρμογή του Νόμου και του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας, ειδικά στην συγκεκριμένη περίπτωση στηρίζεται στον σεβασμό που πρέπει να δείχνουμε ο ένας στον άλλο, αλλά μέχρι να το πετύχουμε αυτό συλλογικά, καλό θα είναι να επιβάλλονται και οι νόμιμες κυρώσεις από τις αρχές!