Την τελευταία του πνοή άφησε το πρωί της Κυριακής ένας νέος σε ηλικία συμπατριώτης μας στο σπίτι του στην περιοχή του Αγίου Σώστη και τα ακριβή αίτια του θανάτου του ερευνώνται από τις αρχές.
Ο άτυχος συμπατριώτης μας βρέθηκε νωρίς το πρωί μέσα στο σπίτι του σε κωματώδη κατάσταση από τους οικείους του και λίγη ώρα αργότερα εξέπνευσε στο Νοσοκομείο του νησιού μας, όπου στο μεταξύ είχε μεταφερθεί.
Στη σορό του άτυχου 36χρονου διατάχθηκε νεκροψία νεκροτομή, το πόρισμα της οποίας θα αποσαφηνίσει τις αιτίες θανάτου του. Σύμφωνα με πληροφορίες ερευνάται τυχόν χρήση ουσιών.