Αντιπροσωπεία επιχειρηματιών του νησιού μας βρίσκεται στη βρετανική πρωτεύουσα για να πάρει μέρος στην διεθνή τουριστική έκθεση του Λονδίνου η οποία ανοίγει σήμερα τις πόρτες της.
Ξενοδόχοι, τουριστικοί πράκτορες αλλά και μέλη της Επιτροπής Τουροισμού και της ΕΤΙΝ αναχώρησαν για το Λονδίνο καθώς η εν λόγω έκθεση είναι σημαντική για το νησί μας όπου η μεγάλη πλειοψηφία των τουριστών προέρχεται από αυτή την αγορά.
Παράγοντες του τουρισμού δήλωσαν στον –Ε- ότι η εκεί παρουσία μας αφορά πολιτικές και επιχειρηματικές επαφές και όχι κλείσιμο συμφωνιών με μεγάλα ταξιδιωτικά γραφεία, αλλά σημείωσαν ότι σε αυτή ητν έκθεση πρέπει να υπάρχει παρουσία της Ζακύνθου.
Για την βρετανική πρωτεύουσα αναχώρησε και η υπουργός Τουρισμού Όλγα Κεφαλογιάννη για να επισκεφθεί τη διεθνή τουριστική έκθεση World Travel Market.