Κονδύλι 70 χιλιάδων ευρώ διαθέτει ο Δήμος για να γίνουν εργασίες επισκευής στο κτίριο του Δημαρχείου και του Πνευματικού Κέντρου. Αυτό ανακοινώθηκε στη συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής που έγινε την περασμένη Παρασκευή 14 Σεπτεμβρίου στο Δημαρχείο.
Ο Δήμαρχος ανακοίνωσε ότι η δημοπρασία θα γίνει στις 19 Σεπτεμβρίου και ότι με τα χρήματα αυτά θα πρέπει να συντηρηθούν πλήρως τα δύο μεγάλα κτίρια που κοσμούν το ιστορικό κέντρο της πόλης μας.
Στην ίδια συνεδρίαση εγκρίθηκε το πρακτικό της δημοπρασίας για τα έργα επισκευής στην οδό Φωσκόλου, καθώς και η επισκευή του δημοτικού δικτύου Αρτεμισίων.
Μεταξύ Άλλων υπήρχαν πολλά θέματα για δικαστήρια του Δήμου και έγινε ορισμός δικηγόρων. Την έφεση για το ναυάγιο του πλοίου «Παναγιώτης» ανέλαβε με απόφαση της Οικονομικής επιτροπής η δικηγόρος Στεφανία Καπνίση η οποία είχε την ίδια υπόθεση και πρωτόδικα. Ο Δήμος οδηγήθηκε στα δικαστήρια από αυτόν που διεκδικεί το πλοίο και μετά την απόρριψη της αγωγής του από το Πρωτοδικείο προσφεύγει στο Εφετείο.
ΤΗΣ ΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΞΕΝΟΦΟΥ