Στο πλαίσιο εφαρμογής των μέτρων για την προστασία των ευπαθών ομάδων του πληθυσμού από τον κορωνοϊό COVID-19 και τις οδηγίες της Γενικής Γραμματείας Πολιτικής Προστασίας, που αναφέρουν ότι οι κοινωνικές δομές των δήμων οφείλουν να μεριμνήσουν για την κατ’ οίκον παράδοση του ημερήσιου συσσιτίου σε δικαιούχους οργανωμένων συσσιτίων, γνωστοποιούμε με ικανοποίηση ότι επιτεύχθηκε από χθες Δευτέρα 23/3/2020 η διανομή μερίδων, με μαγειρεμένο φρέσκο φαγητό, στις οικίες των εγγεγραμμένων ωφελουμένων της δομής.
Η διανομή κατ’ οίκον των μεριδίων συσσιτίου στους δικαιούχους, θα συνεχιστεί απρόσκοπτα και μέχρι τη λήξη της έκτακτης κατάστασης λόγω του κορωνοϊού. Η δομή παροχής συσσιτίου υπηρετώντας τις ανάγκες των
οικονομικά αδύναμων συμπολιτών μας, θα συνεχίσει να προσπαθεί για την υποστήριξη τους, ακόμη και μέσα στη δύσκολη αυτή συγκυρία.
*Η φωτογραφία είναι αρχείου