Ένα και μοναδικό δρομολόγιο θα εκτελεί το ΚΤΕΛ Ζακύνθου από σήμερα για την εξυπηρέτηση του κοινού, σύμφωνα με όσα έγιναν γνωστά από τη διοίκηση και μέχρι την άρση των μέτρων μετακίνησης του πληθυσμού λόγω της πανδημίας του κορονοϊού.
Το λεωφορείο θα αναχωρεί στις 7.15 το πρωί από Ζάκυνθο, για Πάτρα και Αθήνα.
Από την Αθήνα θα αναχωρεί στις 11.15 και από την Πάτρα στις 14.15.
Τα δρομολόγια αυτά θα ισχύουν καθημερινές, Κυριακές και αργίες.
Ο Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου του ΚΤΕΛ Διονύσιος Κακολύρης μιλώντας στον –Ε- έκανε γνωστό ότι είναι ελάχιστοι αυτοί που μετακινούνται και το κάνουν μόνο για έκτακτες ανάγκες.
Α.Ξ.