Αποκαλύψεις Αρετάκη στο πρόσφατο Δημοτικό Συμβούλιο για τα απορρίμματα -Δεν δουλεύει ο δεματοποιητής και το κόσκινο, ούτε ο βιολογικός για τα υγρά απόβλητα – Αναλύσεις για την κατάσταση του υδροφόρου ορίζοντα
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2019/12/DSC_5792-1024x684.jpg)
Αναλυτική ενημέρωση έκανε ο Δήμαρχος στο τελευταίο Δημοτικό Συμβούλιο για το θέμα της διαχείρισης των απορριμμάτων και αποκάλυψε ότι με τα μηχανήματα που έχουμε δεν γίνεται να λειτουργήσει ο Λίβας.
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2019/12/DSC_5795-1024x684.jpg)
Σύμφωνα με όσα ανακοίνωσε ο κ. Αρετάκης, δεν δουλεύει ο δεματοποητής και το κόσκινο, δεν λειτουργεί ο βιολογικός και επειδή τα λύματα χύνονται παντού θα γίνει ανάλυση στο νερό για να εξεταστεί αν υπάρχει ρύπανση στον υδροφόρο ορίζοντα.
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2019/12/DSC_5796-1024x684.jpg)
Ο Δήμαρχος μίλησε για πολύ ώρα και απάντησε σε πλήθος ερωτήσεων που του τέθηκαν από τους Δημοτικούς Συμβούλους.
![](https://ermisnews.gr/wp-content/uploads/2019/12/DSC_5797-1024x684.jpg)
*Το αναλυτικό ρεπορτάζ στο σημερινό φύλλο του ΕΡΜΗ
Ermisnewsroom/Αγγελική Ξενόφου