Την συμμετοχή στην απεργία που έχει προκηρύξει η ΑΔΕΔΥ για την Τετάρτη 9 Ιουλίου αποφάσισε ομόφωνα η Γενική Συνέλευση των εργαζομένων στην Περιφερειακή Ενότητα Ζακύνθου με σκοπό να ισχυροποιηθεί η αντίδρασή στο Νόμο για την αξιολόγηση των δημοσίων υπαλλήλων.
Σύμφωνα με όσα έγιναν γνωστά, στις 9 το πρωί της Τετάρτης θα πραγματοποιηθεί διαμαρτυρία μπροστά από το κτήριο του Διοικητηρίου στην οποία θα συμμετέχουν εκτός από τα μέλη του Συλλόγου των Εργαζομένων στην Περιφερειακή Ενότητα Ζακύνθου, εκπρόσωποι των πρωτοβάθμιων σωματείων του Δημόσιου Τομέα όπως οι εργαζόμενοι στο Νοσοκομείο, ο Σύλλογος Δασκάλων και Νηπιαγωγών, οι υπάλληλοι του Δήμου Ζακυνθίων κ.α.
Μοναδικό θέμα συζήτησης στην προγραμματισμένη για χθες Γενική Συνέλευση των εργαζομένων στην Περιφερειακή Ενότητα Ζακύνθου ήταν αυτό του Νόμου για την αξιολόγηση και των αντιδράσεων που έχουν εκφραστεί από τους εργαζόμενους στο Δημόσιο τομέα σε όλη την Ελλάδα.
Όπως έγινε γνωστό από την Πρόεδρο του Συλλόγου των Εργαζομένων Αναστασία Αντιόχου, η Γενική Συνέλευση χαρακτηρίστηκε από την αυξημένη συμμετοχή των υπαλλήλων της Περιφέρειας που αγωνιούν για το μέλλον και εκφράζουν έναν έντονο προβληματισμό για τον τρόπο που θα γίνει η διαδικασία της αξιολόγησης.
Το προεδρείο του Συλλόγου, διευκρινίζει πως οι υπάλληλοι σε καμία περίπτωση δε διαφωνούν με την αξιολόγησή της δουλειάς τους, ωστόσο θέτουν ερωτήματα για την συνταγματικότητα του Νόμου, κυρίως ως προς την υποχρέωση να τηρηθούν συγκεκριμένα ποσοστά επί του συνόλου των υπαλλήλων, οι οποίοι θα κριθούν ως ακατάλληλοι.
Η απόφαση που ελήφθη ομόφωνα από τη Γενική Συνέλευση ήταν να μην συμπληρωθούν οι εκθέσεις αυτοαξιολόγησης που κλήθηκαν να υποβάλουν οι Διευθυντές, οι Προϊστάμενοι και οι υπάλληλοι όλων των υπηρεσιών.
Οι εκθέσεις αυτές, που θα είναι ανυπόγραφες και χωρίς να έχουν συμπληρωθεί από τους υπαλλήλους, θα συγκεντρωθούν στα χέρια του προεδρείου του Συλλόγου των Υπαλλήλων της Περιφερειακής Ενότητας Ζακύνθου.
Θυμίζουμε πως η υποβολή των εκθέσεων αυτοαξιολόγησης θα έπρεπε να έχει γίνει προς το Υπουργείο μέχρι και τις 15 Ιουλίου. Σύμφωνα με όσα αποφασίστηκαν από τη Γενική Συνέλευση όμως, θα παραμείνουν στα χέρια του Συλλόγου εν αναμονή των ενεργειών που θα αποφασίσει η ΑΔΕΔΥ για τους υπαλλήλους του Δημόσιου σε όλη την Ελλάδα.
Αξίζει να σημειώσουμε πως κατά τη διάρκεια της Γενικής Συνέλευσης εκφράστηκαν έντονοι προβληματισμοί σχετικά με τις συνέπειες και κυρώσεις που μπορεί να έχει μια τέτοια ενέργεια, κυρίως για τους Διευθυντές και τους Προϊσταμένους των Υπηρεσιών ωστόσο επισημάνθηκε πως η κίνηση να μην αποσταλούν οι εκθέσεις θα έχει μαζικό χαρακτήρα. Ανάλογες αποφάσεις με αυτές που πήρε η Γενική Συνέλευση των εργαζομένων στην Π.Ε Ζακύνθου, έχουν πάρει οι σύλλογοι και από τα υπόλοιπα νησιά, ακολουθώντας τη γραμμή της ΑΔΕΔΥ.
Παρών ο νέος Αντιπεριφερειάρχης
Να σημειωθεί τέλος πως στη χθεσινή Γενική Συνέλευση έδωσε το «παρόν» και ο νέος Αντιπεριφερειάρχης Ζακύνθου Λευτέρης Νιοτόπουλος ο οποίος εξέφρασε την στήριξή του προς τους εργαζομένους και τους παρέδωσε έγγραφο με την ανακοίνωση που υπογράφει για το θέμα ο επικεφαλής του συνδυασμού ΑΝΑΣΑ και νέος Περιφερειάρχης Ιονίων Νήσων Θ. Γαλιατσάτος.
Η ανακοίνωση του κ. Γαλιατσάτου αναφέρει:
«Με πρόφαση την ψευδεπίγραφη “αξιολόγηση” των δημοσίων υπαλλήλων, η συγκυβέρνηση Σαμαρά – Βενιζέλου στοχεύει για ακόμη μια φορά στην αποδόμηση της δημόσιας διοίκησης, στην ιδιωτικοποίηση παρεχόμενων υπηρεσιών από τον δημόσιο τομέα, στην περαιτέρω αποδυνάμωση της αυτοδιοίκησης.
Η εφαρμογή του Ν. 4250/2014 (Α΄ 74) ουσιαστικά μεθοδεύει την απόλυση του 15% των δημοσίων υπαλλήλων, ήτοι δεκάδων χιλιάδων εργαζόμενων, οδηγώντας σε περισσότερη ανεργία, ανέχεια και απόγνωση την κοινωνία.
Ως ΑΝΑΣΑ στηρίζουμε – καλούμε τις διευθύνσεις των υπηρεσιών της ΠΙΝ, να αρνηθούν να εφαρμόσουν λογικές εργασιακής ανθρωποφαγίας εφαρμόζοντας αντισυνταγματικά νομοθετήματα που τους επιβάλλει η κυβέρνηση, νόμους οι οποίοι θα καταπέσουν υπό την κρίση μιας ανεξάρτητης δικαιοσύνης.
Στεκόμαστε στο πλευρό των εργαζομένων και των συλλογικών τους οργάνων, που αγωνίζονται αυθεντικά, όχι μόνο ενάντια σε μια δήθεν “αξιολόγηση” και για την διασφάλιση των εργασιακών τους δικαιωμάτων, αλλά και για την καλύτερη εξυπηρέτηση του πολίτη.
Από 1ης Σεπτέμβρη 2014 χαράζουμε, εφαρμόζουμε, οριοθετούμε νέες σχέσεις αλληλοστήριξης στη διοίκηση της Περιφέρειας Ιονίων Νήσων.
Θεόδωρος Γαλιατσάτος
νεοεκλεγείς Περιφερειάρχης Ιονίων Νήσων»
Στήριξη και από τον νυν Αντιπεριφερειάρχη
Την στήριξη του προς τους εργαζόμενους εξέφρασε και ο νυν Αντιπεριφερειάρχης Διονύσης Μυλωνάς. Σε ανακοίνωση που απέστειλε προς τους εργαζόμενους της Περιφερειακής Ενότητας Ζακύνθου αναφέρει:
Σχετικά με την εφαρμογή των διαδικασιών αξιολόγησης των ουσιαστικών προσόντων του προσωπικού των δημοσίων υπηρεσιών και των Ν.Π.Δ.Δ., όπως προβλέπονται από τις διατάξεις του Ν.4250/2014 (ΦΕΚ 74 Α’ 26.03.2014) θέλω να εκφράσω την αντίθεσή μου και τη συμπαράστασή μου προς τους εργαζομένους.
Είμαστε υπέρ της αξιολόγησης των εργαζομένων βάσει αντικειμενικών και μετρήσιμων κριτηρίων και όχι αυτού του τρόπου που προωθείται μέσω του καινούριου νόμου. Το αίσθημα δικαίου πρέπει να είναι διάχυτο προκειμένου να επικρατεί η αντικειμενικότητα και να γίνεται αποδεκτή η κρίση.
Η Δημόσια Διοίκηση χρειάζεται πράγματι εκσυγχρονισμό και μέσω αυτού αναβάθμιση των προσφερόμενων υπηρεσιών. Η εξυπηρέτηση των πολιτών που θεωρητικά επιδιώκεται μέσω της αξιολόγησης των εργαζομένων δεν επιτυγχάνεται με αυτόν τον τρόπο. Χρειάζεται δίκαιο σύστημα που και οι αξιολογητές θα έχουν αξιολογηθεί πριν καταλάβουν τη θέση, με αντικειμενικά και μετρήσιμα κριτήρια. Το πλαφόν του 15% είναι θεωρώ αντισυνταγματικό, διότι δε μπορείς να προκαθορίζεις και να επιβάλεις το ποιος και πόσοι σε κάθε υπηρεσία είναι ανεπαρκείς. Πότε οι κυβερνώντες έσκυψαν σοβαρά πάνω στην παθογένεια της Δημόσιας Διοίκησης ή μήπως πάντα μέναμε στις διαπιστώσεις και απλά πειραματιζόμαστε; Για να μας πουν διατέθηκαν χρήματα και αν ναι πόσα για την επιμόρφωση των δημοσίων υπαλλήλων; Και πώς αξιοποιήθηκαν; Έγινε ποτέ έρευνα – μελέτη για την εξελικτική πορεία της διοίκησης και των στελεχών της; Στελεχώθηκε η δημόσια διοίκηση με ανθρώπους που πράγματι είχαν προσόντα ή μήπως δεν είχαμε και «φατσικές» επιλογές στελεχών;
Για όλα αυτά που δεν έγιναν ή και έγιναν με τρόπους που μας οδήγησαν εδώ, φταίνε συλίβδιν όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι και πρέπει να τους αντιμετωπίσουμε έτσι; Φτάνει λοιπόν τα πειράματα και ας παραδειγματιστούμε από τον τρόπο που λειτουργεί το δημόσιο συνολικά στις πραγματικά προηγμένες χώρες του κόσμου.
Καλούμε την ΑΔΕΔΥ να πάρει θέση και τον αρμόδιο υπουργό να παγώσει τον αντισυνταγματικό νόμο και να ξεκινήσει από το μηδέν το στήσιμο ενός σύγχρονου πραγματικά δημόσιου τομέα.