Η έναρξη των εργασιών για την στερέωση και αποκατάσταση της παλιάς γέφυρας του Αγίου Χαραλάμπη που οδηγεί από την Πόλη στις τουριστικές περιοχές Αργασίου και Βασιλικού συνοδεύτηκε σήμερα το πρωί με μικρής έκτασης επεισόδια από διαμαρτυρόμενους κατοίκους των παραπάνω περιοχών.
Όλα ξεκίνησαν όταν η εργολήπτρια εταιρεία διέκοψε την κυκλοφορία οχημάτων πάνω από τη γέφυρα και η τροχαία έθεσε σε εφαρμογή νέες κυκλοφοριακές ρυθμίσεις.
Επαγγελματίες από το Βασιλικό και το Αργάσι συγκεντρώθηκαν στην περιοχή και διαπληκτίστηκαν με τους εκπροσώπους της εργολήπτριας εταιρείας, απαιτώντας να δοθεί ξανά στην κυκλοφορία η γέφυρα και τα έργα να γίνουν όταν ολοκληρωθεί η τουριστική περίοδος το Φθινόπωρο.
Η κατάσταση παραμένει έκρυθμη και οι κάτοικοι παραμένουν γύρω από τη γέφυρα, ενώ η κυκλοφορία γίνεται με δυσκολία από παρακείμενους δρόμους.